Понеділок, 2019-05-20, 1:57 PM
Науково- методичний центр м.Енергодара
н
Віртуальний університет  "Інноватика та інновації"
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Каталог статей Реєстрація Вхід
НМЦ
Меню сайту

Категорії розділу
Салон педагогічних інновацій [6]

Наше опитування
З чим у вас асоціюється успіх?
Всього відповідей: 74

Пошук

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу


Головна » Статті » Салон педагогічних інновацій

Медіаосвіта

У багатьох демократичних країнах медіа освіта стала обов'язковим предметом в середніх школах, спеціальні курси на цю тему викладаються в університетах і коледжах, а для дорослих існують численні програми, які забезпечують навчання медіа грамотності впродовж життя. У Україні ці процеси тільки починаються.

Ви знаєте, що Національна академія педагогічних наук України розробила Концепцію впровадження медіаосвіти, направлену на "підготовку і проведення широкомасштабного поетапного всеукраїнського експерименту по впровадження медіаосвіти на всіх рівнях".

Вперше, в місті Енергодарі, про необхідність здійснення реальних кроків щодо формування інформаційної культури школярів, підняли під час міської науково-практичної конференції "Модернізація науково-методичної роботи в ЗНЗ міста в умовах інформатизації утворення" 30.11.2010року.

До втілення ідеї формування медіакультури в школярів, в 2011-2012 н.р. залучився Енергодарській навчально-виховний комплекс №5. У 10-Б і 10-В класах був введений курс за вибором "Медіакультура". Читав даний курс учитель музики і художньої культури Калугіна Н.В., спеціаліст ІІ категорії ЕНВК №5. Учні позитивно відгукувалися про заняття курсу, адже тут вони мали змогу реалізувати свої уміння та навички з ІКТ у конкретній цікавій справі, створюючи свої інформаційні продукти. Вчитель лише скеровував ідеї учнів у потрібне русло, допомагав реалізувати їх на практиці. З матеріально-технічними ресурсами не виникало проблем, адже у кожного учня вдома є персональний комп’ютер, мобільний телефон, камера, тому монтували фільми, ролики, плакати самостійно вдома, а у школі переглядали, обговорювали, аналізували і робили правки.

Думаю, що в кожному з наших учбових закладах є достатній потенціал, не просто для створення медіатек, а для введення медіаосвіти для всіх учасників освітнього процесу, зокрема, і створення програм для факультативів і курсів з даного питання.

Що може допомогти?

У 2010 році в Україні відкрився ресурс «Медіаграмотність» http://osvita.mediasapiens.kiev.ua/).

У Росії виходить журнал «Медиаобразование». З архівом номерів з 2005 року можна познайомитися на ресурсі http://www.ifap.ru/projects/mediamag.htm.

А також, можливо, Вам стануть в нагоді посилання на повнотекстові бібліотеки книг і статті з тематики: медіаосвіти, медіапедагогика, медіаграмотність, медіакомпетентність, кіноосвіта, які знаходяться в Методичній скарбниці.

Бажаємо успіху!

А методисти НМЦ завжди готові допомогти в даному питанні.

Давайте працювати разом!

 

Категорія: Салон педагогічних інновацій | Додав: rektor (2012-06-07)
Переглядів: 1143
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2019 Зробити безкоштовний сайт з uCoz