Четвер, 2018-11-15, 7:53 AM
Науково- методичний центр м.Енергодара
н
Віртуальний університет  "Інноватика та інновації"
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Каталог статей Реєстрація Вхід
НМЦ
Меню сайту

Категорії розділу
Салон педагогічних інновацій [6]

Наше опитування
З чим у вас асоціюється успіх?
Всього відповідей: 74

Пошук

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу


Головна » Статті » Салон педагогічних інновацій

Що таке громадсько-активна школа?

Громадсько-активні школи (ГАШ) або громадські центри створювались у різних країнах світу як відгук на потребу активізації місцевих громад у вирішенні власних потреб, реалізації концепції навчання впродовж усього життя та розвитку громад

Особливість громадсько активної школи  – її адаптованість: і маленька сільська школа, і велика школа мегаполісу можуть знайти свій власний шлях розвитку за моделлю громадсько активної школи, усвідомлюючи, що школа може надавати не лише якісні освітні послуги учням, але й послуги всій громаді, разом змінюючи життя на краще.

ГАШ - це навчальний заклад, в якому велика увага приділяється налагодженню партнерських стосунків між школою та всіма ресурсами, що існують у громаді. У них значна увага приділяється наданню освітніх, соціальних, оздоровчих послуг на базі шкіл; розвитку молодіжного та волонтерського руху; залучення громадян до навчального процесу та процесу управління школою; покращенню навчальних результатів учнів; зміцненню відносин між школою та громадою.

Усі громадсько-активні школи розвиваються по-своєму, оскільки кожний навчальний заклад має свою визначену структуру, свій колектив, власні погляди управління та потреби місцевої громади. Незважаючи на це, усі вони мають певні спільні характеристики. Кожна ланка роботи у громадсько-активній школі чітко описана та має певні критерії, які допомагають зрозуміти та визначити рівень її розвитку.

До вашої уваги  фільм «Школа для громади, громада для школи» створено Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта в рамках реалізації програми «Школа як осередок розвитку громади».

Місія Всеукраїнського фонду "Крок за кроком” – сприяти втіленню освітніх реформ із реалізації особистісно-орієнтованої, інклюзивної освітньої моделі з активним залученням сімей і громад шляхом проведення тренінгів для освітян, батьків, представників громадських організацій; ініціювання та реалізації проектів, спрямованих на забезпечення рівного доступу до якісної освіти для всіх дітей, включаючи дітей з особливими потребами; залучення сімей і громади до освітнього та управлінського процесів.

Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» радий вітати Вас на національному веб-ресурсі - он-лайн спільноті громадсько-активних шкіл! http://ussf.kiev.ua

Он-лайн база даних громадсько-активних шкіл (ГАШ) – це механізм, який надасть швидкий доступ до існуючих ресурсів громадсько-активних шкіл не тільки в Україні, але й в інших країнах, де працюють школи як центри розвитку місцевих громад. Це ресурс для систематизації та обміну інформацією, документами, а також для координації і інформаційної підтримки спільних дій громадсько-активних шкіл та інших організацій, що працюють у сфері розвитку громадсько-орієнтованої освіти.
Категорія: Салон педагогічних інновацій | Додав: KissLove (2014-03-24)
Переглядів: 339
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2018 Зробити безкоштовний сайт з uCoz